Poznáte tohoto muže? Policisté žádají veřejnost o spolupráci

Kdo muže poznáte, ozvěte se policii. Foto: Policie ČR

JIHLAVA – Jihlavští policisté prověřují krádež peněženky, při níž došlo navíc ke zneužití platební karty. V souvislosti s tím potřebují zjistit totožnost muže na videu. Pokud ho poznáváte, volejte 158.

Krádež provedl dosud neznámý pachatel v pátek 29. ledna kolem deváté hodiny dopoledne. V budově nedaleko centra Jihlavy zanechala žena chvíli bez dozoru svou kabelku. Když se pro ni vrátila, chyběla v ní peněženka. „Majitelka tam měla kromě finanční hotovosti uložené platební karty, doklady a další věci. Navíc pachatel odcizené platební karty velmi rychle zneužil a platil s nimi opakovaně v obchodech za zboží. Způsobil tak škodu kolem dvou tisíc korun,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

 

Po vyhodnocení záběrů z kamer zjistili policisté, že se v době krádeže v místě pohyboval muž, který by mohl poskytnout k případu důležité informace. „Žádáme občany, kteří muže na kamerovém záznamu poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158,“ dodala Jana Kroutilová. Policisté současně přivítají jakékoliv další informace, které by mohly přispět k vyřešení případu.