Praktici se zapojili do očkování proti covidu

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Do očkování ve Zlínském kraji se nově zapojili i praktičtí lékaři. Už 130 z nich dostalo vakcíny a potřebné vybavení, aby do konce února naočkovali 3 200 seniorů nad 80 let. Od března se budou moct začít registrovat senioři nad 70 let.

Kromě vakcín dostali praktici i injekční stříkačky. „Zatím kraj nakoupil injekční stříkačky a jehly za 871 tisíc korun a objednány máme další. Co očkování brzdí, je nedostatek očkovací látky, proto ještě neočkují všichni praktici, kteří o spolupráci na očkování projevili zájem,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Doposud kraj dostal 36 590 vakcín. Využilo se 27 632 z nich, přičemž 17 840 lidí dostalo první dávku a 9 792 už bylo naočkováno druhou dávkou.

Očkování v regionu se odvíjí podle jejích dodávek. „Fázi I.A, do které patří zdravotničtí pracovníci, klienti a zaměstnanci pobytových sociálních služeb a senioři ve věku 80 a více let, chceme naočkovat do konce března, kdy by již druhou dávkou měli být naočkováni všichni zájemci této skupiny. Pak teprve bude možné přistoupit k očkování dalších skupin obyvatel. Předpokládáme, že s očkováním fáze I.B začneme v dubnu,“ sdělil krajský koordinátor pro očkování Jiří Lučan. Od 1. března se pak budou moct začít do centrálního rezervačního systému začít registrovat senioři nad 70 let.