VIDEO: Policejní honička v Litovli skončila v Litovelském Pomoraví

LITOVEL – Hlídka dopravních policistů chtěla včera odpoledne zkontrolovat v Litovli Peugeot 206. Na signál k zastavení však řidič zareagoval prudkým zrychlením. Policejní honička ulicemi Litovle a blízkého okolí skončila až v Litovelském Pomoraví. Tam policisté zjistili, co řidiče vedlo k úprku.

Na signál dopravních policistů k zastavení 39letý řidič Peugeotu 206 včera odpoledne v Litovli zareagoval prudkým zrychlením. Policisté auto pronásledovali přes několik ulic a místních částí Litovle až do Rozvadovic. Zde se řidič s autem otočil, vydal se směrem zpět na Litovel a nakonec odbočil do Litovelského Pomoraví. „Lesní terén riskantní jízdu ukončil, řidič nezvládl řízení, s vozidlem havaroval a zapadl,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Řidič měl pozitivní test na drogy a souhlasil s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem krve. Policisté navíc zjistili, že řidič sedl za volant přes zákaz řízení, a to až do srpna 2024. Ve voze policisté našli 1, 5 gramu cannabisu a 1 gram pervitinu. Řidič v průběhu své nebezpečné jízdy naboural stojící auto, ohrozil ostatní řidiče a poplašil koně. Podle slov jedné z chodkyň musela ve snaze zabránit střetu s ujíždějícím vozidlem náhle uskočit, čímž si způsobila zranění nohy. Poté vyhledala lékařskou pomoc. Celé pronásledování trvalo zhruba 20 minut. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .