Vítkovické nádraží v bruselském stylu je zase o krok blíž k opravě

Foto: VlaCi

OSTRAVA – Správa železnic v těchto dnech připravuje vyhlášení veřejné zakázky na zhotovitele dokumentace pro stavební povolení na rekonstrukci výpravní budovy v Ostravě-Vítkovicích.

Po historické výpravní budově v bruselském stylu v Havířově, jejíž oprava právě finišuje, dojde i na opravu historické budovy obdobného významu v Moravskoslezském kraji, a to výpravní budovy nádraží v Ostravě – Vítkovicích.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Budova se rozhodnutím Ministerstva kultury stala kulturní památkou loni v dubnu. Záměr rekonstrukce byl schválen loni na podzim. Zahájení oprav je plánováno na červen 2022 a dokončení na prosinec 2023. Celkové náklady se budu pohybovat okol 404 miliónů korun.

Opravou projde celá výpravní budova z roku 1967, kterou postavil v bruselském stylu Josef Danda. Stavba patří k jeho vrcholným dílům. Součástí řešení je vytvoření nového uspořádání vnitřní dispozice objektu pro komerční účely.

Opraven bude obvodový plášť, který se skládá z boletických panelů, proskleného pásu nad vchodem a kombinace obkladů a vyklápěcích oken. „Během stavby také dojde k úpravám přednádražního prostoru,“ řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.