Linda zavolala mamince pomoc, když měla záchvat

ilustrační foto

BRNO – Dvanáctiletá dívka Linda ani na chvíli nezaváhala, zavolala na tísňovou linku a podala všechny podstatné informace o tom, že její maminka má epileptický záchvat. Ta navíc byla již několik měsíců upoutána na invalidní vozík kvůli vážné nemoci.

Její dcera přesto vzorně odpovídala operátorovi záchranky a zcela přesně dokázala bez jediného zaváhání situaci popsat a pomoci. „Bylo zjevné, že má velký strach a prožívá pochopitelně obrovský stres. Chtěl bych ji za to moc pochválit,“ říká operátor Tomáš Dvořáček, který hovor na lince 155 přijímal. Do centra města Brna vyrazila posádka záchranářů, zkontrolovala stav pacientky a poskytla potřebnou péči. „Linda je mi velkou oporou, ona i manžel mi moc pomáhají. I díky nim zvládám svoji těžkou nemoc a náročnou léčbu. A dokonce to už dnes dokážu brát s nadhledem,“ dodává maminka šikovné dívenky. „Na svou dceru může být skutečně pyšná, chceme malé hrdince vyjádřit obdiv a smeknout pomyslný klobouk,“ dodala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

zdroj: ZZS JMK