Nebezpečí u D2: Řidiči parkujících kamiónů byli ohrožení vysokou koncentrací plynu

ilustrační foto: HZS JMK

BŘECLAV – Policisté z dálničního oddělení v Podivíně museli v noci ze středy na čtvrtek řešit nebezpečnou situaci na čerpací stanici na dálnici D2 poblíž Ladné.

Jak uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek, původně policisté chtěli řešit nesprávné parkování kamiónů, ale ucítili silný zápach plynu. Alarmovali obsluhu stanice a našli možné místo úniku plynu. Zároveň přivolali hasiče a plynaře. Mezi tím proběhla evakuace přilehlého parkoviště a čerpací stanice. „Přivolaní hasiči při měření zjistili opravdu vysokou koncentraci plynu, při níž může snadno dojít k výbuchu. Navíc unikající plyn mohl ohrozit i řidiče kamiónů, kteří poblíž místa úniku spali v kabinách,“ popsal situaci Malášek. Po odpojení plynu a zahájení opravy se režim na benzínce vrátil do standardu. Naštěstí nedošlo ke škodě na majetku ani k jakékoliv újmě na zdraví.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.