Odbor sociálních služeb magistrátu pomáhá obětem agrese a násilí

Ilustrační foto.

FRÝDEK-MÍSTEK – Město připomíná občanům, že se mohou obrátit na místní odbor sociálních služeb, a to nejen v případech agrese anebo domácího násilí.

Na odbor sociálních služeb se mohou občané obrátit v případě poradenství, domácího násilí, pomoci při řešení nepříznivé sociální situace. Pracovníci jsou k dispozici na telefonní lince +420 773 748 758, kde občané mohou volat bezplatně a anonymně, a to především pokud zažívají například napadání, urážení, sledování, kontrolování anebo omezování.

„Sociální pracovník klientům také například pomůže s podáním trestního oznámení, při rozvodu s přípravou žádosti a návrhem na úpravu poměrů k dětem, s orientací v souvislosti s nárokem na krizové bydlení nebo poskytnutí státních dávek, ať už finančních nebo materiálních,“ upřesňuje tisková mluvčí města Jana Matějíková a dodává: „Obracet se něj mohou také osoby, které ví o někom, kdo je vystavován násilí, a ony potřebují poradit, jak mají dále postupovat, na koho se mají obrátit.“

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nejen oběti násilí a agrese se mohou dostavit také osobně do kanceláře číslo 205 na ulici Radniční ve Frýdku-Místku v pondělí a středy od 8 do 17 hodin a ve čtvrtky od 13 do 15 hodin. Příkládáme také informační letáček města.

Informační leták města. Zdroj: Město F-M.