Podvodník vylákal od důvěřivých seniorů víc jak dvě stě tisíc, zastavila ho až žena z Mohelnice

MOHELNICE – Po rozsáhlém pátrání kriminalisté dopadli 34letého muže, který měl po celé republice z důvěřivých seniorů vylákat značné finanční prostředky. Muž se zaměřil zejména na osamělé seniorky a nabízel jim předražený masážní přístroj na nohy.  Při poslední návštěvě seniorky v Mohelnici se však na jeho zboží přišli podívat policisté a jeho činnost si pořádně proklepli.

Během asi pěti měsíců na přelomu let 2019 a 2020 měl 34letý muž podvodně vylákat z důvěřivých seniorů nemalé finanční prostředky. „Jak se ukázalo, do bydlišť zejména osamělých seniorek se měl dostavit po předchozí telefonické domluvě. Pod různými legendami, například předáním údajné výhry, byť se senioři žádné hry ani nezúčastnili, nebo pod záminkou poskytnutí lékařské rady se zdravotními problémy, si měl domluvit osobní návštěvu u seniorů doma,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Nevadilo, ani když to bylo na druhé straně republiky, v takovém případě si udělal výlet i s noclehem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Při svých návštěvách měl seniory nejprve obdarovat avizovanou výhrou v podobě polštáře a masážního gelu a následně jim představit také masážní přístroj na nohy, který jim nabízel ke koupi mnohdy i za částku přesahující 30 tisíc korun, byť jej bylo možné v tu dobu běžně zakoupit za méně než 4 500 korun. Když zjistil, že senioři nemají dostatek hotovosti, byl ochoten poskytnout slevu. Měl jim namluvit, že stačí složit část kupní ceny a zbytek doplatí zdravotní pojišťovna, nebo jim nabídnout, že jim masážní přístroj zapůjčí oproti záloze, ačkoliv ve skutečnosti jim předložil k podpisu kupní smlouvu. V případech, kdy chtěli podvedení senioři od kupní smlouvy odstoupit, vrácení peněz se nedočkali. Takto měl obviněný v uvedeném období navštívit nejméně 30 domácností, u 22 seniorů pochodil a podvodně z nich vylákal nejméně 225 tisíc korun.

Při poslední návštěvě seniorky, kterou si domluvil v Mohelnici, na něj ale čekalo nemilé překvapení. Na jeho zázračný masážní přístroj se přišli podívat samotní policisté a ti si pak na jeho činnost pěkně posvítili. Muž teď čelí obvinění z podvodu, a protože ‚podnikal‘ i v době nouzového stavu, hrozí mu mnohem přísnější trest, a to až 8 let za mřížemi. Policie doporučuje, abyste se seniory mluvili o nekalých praktikách podvodníků. Senioři by zejména neměli domů pouštět žádné neznámé lidi, ať už si vymyslí jakékoliv záminky.