Řidič neodhadl výšku nákladu a ucpal frekventovaný podjezd v Přerově

PŘEROV – Včera krátce před devatenáctou hodinou vjel řidič nákladního auta s návěsem do podjezdu pod železniční tratí v Přerově – Předmostí. Přitom však neodhadl výšku svého nákladu, který zavadil o spodní část železobetonového mostu a zřítil se na silnici. Frekventovaný podjezd byl asi na dvě hodiny v obou směrech neprůjezdný.

Včera krátce před devatenáctou hodinou se stala dopravní nehoda v podjezdu pod železniční tratí v Přerově Předmostí. Řidič náklaďáku s návěsem jel ve směru od Olomouce a nerespektoval dopravní značku – zákaz vjezdu vozidel, jejichž výška přesahuje vyznačenou mez, v tomto případě 4 metry a vjel pod železniční most. To se mu však ihned vymstilo. Na návěsu měl naloženou podpěru pro rotační pec o váze asi 3 tuny, tímto nákladem zavadil o spodní část železobetonového mostu a náklad složil na silnici. Auto zůstalo stát v podjezdu a silnice zůstala neprůjezdná v obou směrech.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Dopravu na místě regulovali a odkláněli policisté společně se strážníky. „K nehodě se musel dostavit pracovník drah, který zkontroloval mostovku, zda nedošlo k jejímu poškození. To se naštěstí, po prvotním ohledání, nepotvrdilo a vlaky mohly po kratší pauze opět projíždět v obou směrech,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.  Na místo vyrazil i jeřáb, který pomohl s naložením a odklizením překážky. Dvacet minut před dvacátou první hodinou se podařilo obnovit plný provoz i pod podjezdem. Alkohol byl u 38letého řidiče vyloučen. Na mostě nebyla zjištěna žádná škoda a na nákladu byla odhadnuta na 60 000 korun. Řidič vyvázl s pokutou 2 000 korun.