Rodinný výlet skončil neštěstím na železničním přejezdu

PROSTĚJOVSKO – Vážná nehoda se stala včera odpoledne na železničním přejezdu v Kostelci na Hané na Prostějovsku. Osmnáctiletý řidič Octavie vjel z dosud přesně nezjištěných příčin na přejezd v době, kdy k němu od Prostějova přijížděl osobní vlak směřující ke Konici. Řidič při nehodě utrpěl těžké zranění, další tři cestující utrpěli zranění lehká.

Včera ve 13:16 hodin došlo na železničním přejezdu u křižovatky ulic Příhon, Tyršovy a Třebízského v Kostelci na Hané ke střetu Octavie s osobním vlakem. Osmnáctiletý řidič vjel na železniční přejezd z dosud přesně nezjištěných příčin v době, kdy k němu od Prostějova přijížděl osobní vlak směřující ke Konici. „Došlo ke střetu levé přední části vlaku s pravým bokem vozidla, které bylo nárazem odhozeno několik metrů od přejezdu,“ informoval policejní mluvčí František Kořínek. V autě cestovala čtyřčlenná rodina z Blanenska. Řidič a jeden spolujezdec zůstali po nehodě v autě zaklíněni a museli je nejprve vyprostit hasiči „Hydraulickými nůžkami jsme odstřihli dveře na obou stranách automobilu a na páteřní desce jsme je s vážnými zraněními vyprostili ven,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Policie nicméně později informovala, že těžce zraněný byl pouze řidič. Ten byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ostatní členové posádky utrpěli zranění lehká.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ve vlaku cestovalo 20 lidí, nikomu se nic nestalo. Pasažéři byli evakuováni a byla jim zajištěna náhradní přeprava. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. Alkohol u strojvůdce policisté vyloučili dechovou zkouškou. U řidiče auta byl nařízen odběr krve. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění nehody se dále vyšetřují. Po dobu šetření a odstraňování následků nehody byla železniční trať uzavřena. Plně zprůjezdněno bylo místo v 15:15 hodin.