V Domažlicích vzniklo dekontaminační pracoviště záchranářů Plzeňského kraje

Foto: Filip Šimčík, ZZS PK

PLZEŇSKÝ KRAJ – V areálu Domažlické nemocnice vzniklo nové dekontaminační pracoviště Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje. Mělo by pomoci záchranářům zvládnout současnou kritickou situaci, kdy ošetřují stále více pacientů s koronavirem.

Razantně stoupl celkový počet výjezdů, který každý den v Plzeňském kraji atakuje dvoustovku. „Momentálně patří Plzeňský kraj v rámci onemocnění covid-19 k nejpostiženějším v ČR. Z tohoto důvodu se stala Domažlická nemocnice prakticky celá covidovou nemocnicí, kam budou primárně transportováni pacienti nejen z Domažlicka, ale také z Tachovska a Klatovska. Lze tedy předpokládat, že právě tady budou výjezdové skupiny ZZS PK vykládat větší počet covidových pacientů a možností dekontaminace sanitek přímo v Domažlicích se zkrátí návrat výjezdových skupin do provozu a připravenost k dalším výjezdům. Základní dekontaminace trvá přibližně 30 min,“ vysvětluje dispečer zdravotnické záchranné služby Vítězslav Sladký.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podobné pracoviště, s pomocí studentů ZČU, funguje v areálu ZZS PK v Plzni na Klatovské třídě už řadu měsíců. S výstavbou dalšího v Domažlicích pomohli hasiči ze SDH Domažlice, kteří zároveň záchranářům poskytli technický automobil Avia jako zázemí pro práci dekontaminační skupiny a sklad materiálu. Jelikož se pracoviště nachází na nezpevněném terénu, vhod přišel i dar společnosti Replast, která nám věnovala podlahové zátěžové desky před stan. Nové dekontaminační pracoviště funguje od čtvrtka 25. února 2021 od 19hod. Zároveň záchranáři prosí veřejnost, aby se chovala zodpovědně a přispěla tak ke zvládnutí momentálně hraniční situace.

Foto: Filip Šimčík, ZZS PK