Ke srážce osobního auta a drezíny u Rousínova letěl i vrtulník

zdroj: HZS JMK

VYŠKOV – V neděli krátce před 13. hodinou došlo na přejezdu v Rousínově-Slavíkovicích  ke střetu osobního auta a drezíny. Účastníci nehody měli obrovské štěstí.

Auto zůstalo po střetu mimo kolejiště na levém boku. Ze značně zdemolovaného auta nebylo nutné nikoho vyprošťovat. Dva lidé skončili v péči záchranářů. „Operátoři záchranářů vyslali na pomoc záchranářskou posádku, inspektora provozu a vrtulník,  protože se dá u takových události očekávat více zraněných. Zdravotníci nakonec ošetřili jednoho muže, jednalo se o lehké poranění. K další péči byl sanitkou převezen do vyškovské nemocnice,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Operační středisko hasičů vyslalo na Vyškovsko jednotky ze stanic Vyškov, Slavkov u Brna a jednotku drážních hasičů z Brna.„Naše jednotky po příjezdu drážních hasičů předali místo zásahu a odjely zpět na základny,“ sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Po dobu vyšetřování byla jednokolejná trať Brno – Přerov uzavřená. „Přesnou příčinu nehody vyšetřují vyškovští dopravní policisté,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.