Cestující, dejte pozor na změny v dopravě a výluky

ilustrační foto: IDS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Dosud otevřené školy a školky byly uzavřeny a nastává prázdninový režim v dopravě. Jarní teploty a slunce za oknem dávají znamení, že začnou opravy silnic i železnic. S tím bude nutné zavádět různé výluky a změny v dopravě. Tento týden je jich opravdu hodně.

Od středy 3. března bude provoz regionálních autobusových linek integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje omezen přibližně na rozsah podle jízdních řádů pro letní prázdniny. Omezeny budou i některé turistické spoje, například linka 202. Vyhledávač spojení bude aktualizován od úterý 2. března a postupně budou doplněny i jízdní řády na webu. Na zastávky nebudou měněné jízdní řády vylepovány. Vlakové linky až na drobné výjimky pojedou podle současných jízdních řádů. Na základě vládních nařízení musí cestující během cesty veřejnou dopravou nosit ochranné prostředky na ústa a nos.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od pondělí začínají platit i některé dlouhodobější změny, například v Blansku, Boskovicích, mezi Šardicemi a Hovorany nebo dopolední výluky v Brně mezi Královým Polem a Soběšicemi. O víkendu v Brně počítejte s pokračováním výluky tramvají 10 na Stránskou skálu. Od pondělí do pátku vždy dopoledne budou vlaky S2 nahrazeny autobusy mezi Brnem a Sokolnicemi. Ve dnech 2. až 5. března také budou probíhat dopolední výluky na lince S41 mezi Brnem, Ivančicemi a Bohuticemi.