Dealer z Chomutova měl u sebe dvacet gramů pervitinu!

Název - Zajištěný materiál; Zdroj - Policie ČR
Název - Zajištěný materiál; Zdroj - Policie ČR

CHOMUTOVSKO – Pětatřicetiletý muž z Chomutova je obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. 

Podle poznatků chomutovských kriminalistů je pětatřicetiletý muž uživatelem pervitinu. Podle policistů  by měl dotyčný drogy také prodávat. Šetřením policisté zjistili jeho současné bydliště, kde zaznamenali také větší pohyb uživatelů drog. Po tom, co získali dostatečné množství potřebných informací, se rozhodli provést realizaci a spustili akci. 

,,Podezřelého zadrželi před pár dny v Chomutově u domu, kde bydlí. Přitom u něj nalezli přibližně dvacet gramů pervitinu a nasušenou zelenou rostlinu. Při domovní prohlídce pak byly nalezeny další předměty a látky (digitální váha, pervitin v plastovém sáčku, skleněný tál s drtidlem, pytel obsahující sušenou zelenou rostlinu), které běžně používají uživatelé i prodejci drog. Vyšetřovatel Chomutovana obvinil z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Viní ho, že nejméně od roku 2010 do současné doby v místě jeho bydliště a na dalších místech Chomutovska distribuoval pervitin jeho uživatelům,“ informovala tisková mluvčí policie Miroslava Glogovská. 

Soud může obviněnému, který dosud nebyl soudně trestán, v případě uznání jeho viny uložit trest odnětí svobody v rozmezí jednoho roku až pěti let.