Domažlická nemocnice výrazně navýšila počet covidových lůžek

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

PLZEŇSKÝ KRAJ – Transformace Domažlické nemocnice i nadále zdárně pokračovala a tak během víkendu přibyla další lůžka pro covidové pacienty. Ještě před osmi dny měla 43 míst. Nyní má 107 covidových lůžek. Většina už je jich obsazena.

Změna režimu byla možná jen s přispěním i dalších nemocnic v Plzeňském kraji včetně Stodské, Klatovské, Mulačovy a Fakultní nemocnice v Plzni a také díky domovům poskytujících sociální péči z Domažlicka. Z transformujících se stanic na oddělení interny, chirurgie a následné péče si totiž převzaly pacienty bez koronavirové nákazy. „Díky této spolupráci je v nejpostiženějších regionech Plzeňského kraje nadále zachována místní i časová dostupnost akutní lůžkové péče pro všechny potřebné. Domažlická nemocnice zaplňuje covidová lůžka pacienty hlavně ze svého okresu a Tachovska a částečně i jižního Plzeňska a Klatovska. Včera večer měla ze 107 covidových lůžek zaplněnou rovnou stovku,“ uvádí hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nemocnice v Domažlicích restrukturalizovala během několika dnů tři lůžkové stanice s 64 lůžky. Mnohá z těchto lůžek jsou navíc vybavena neinvazivní plicní ventilací HFNO. „Celkem tak nyní máme pro covidové pacienty sedm lůžek ARO/JIP a 100 standardních lůžek, z nichž 25 jsou reprofilizovaná lůžka JIP,“ popisuje ředitel nemocnice Petr Hubáček. Domažlická nemocnice však i nadále poskytuje veškerou ambulantní péči a zatím i část lůžkové péče pro necovidové pacienty.

Domažlická nemocnice se dokáže postarat o všechny neodkladné pacienty včetně necovidových. Pokud to ale jejich stav dovolí, tak necovidové chirurgické a interní pacienty převáží sanitami k hospitalizační péči do okolních zařízení. Provoz dětského i gynekologicko-porodnického oddělení včetně porodnice je zatím bez omezení. To platí i pro ambulantní péči včetně rehabilitační.