Je to zelený krasavec! Další městský dům v Havířově má nový výtah

foto: Havířov

HAVÍŘOV – Předsevzetí vyměnit ve svých městských domech 109 výtahů si dalo na letošní rok Město Havířov. Že tento plán město bere vážně, dokazuje fakt, že od minulého týdne funguje ke spokojenosti nájemníků další nový výtah v jednom z domů na ulici Švabinského.

Právě na ulici Švabinského v Havířově město zahájilo svou letošní etapu výměny výtahů, do které chce investovat 154 milionů korun. V polovině ledna zde vedení města předalo staveniště dodavateli. První hotové výtahy si vedení Havířova převzalo na konci února.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Hned jsem si jeden výtah osobně vyzkoušel. Je krásný, moderní a nájemníci jsou s ním spokojeni. Investice je to nemalá, a tak je důležité sledovat průběh prací, jestli vše probíhá řádně a v termínu. Vypadá to, že ano, za což jsem moc rád,“ konstatoval havířovský primátor Josef Bělica.

Výtahy nově zastavují v patrech, to znamená přímo u bytových jednotek. Oproti minulosti jsou zároveň dostatečně velké, aby se tam vešel nájemník i s kočárkem, nebo větším nákupem. Jejich nosnost je 480 kilogramů.

„Postupně budeme výtahy vybavovat i kamerovým systémem,“ dodal jednatel Městské realitní agentury Róbert Masarovič s tím, že o každé plánované výměně výtahu mají lidé informaci zveřejněnou s předstihem na vývěsních místech jednotlivých vchodů.

Město loni instalovalo čtyři nové výtahy za více než 6,2 milionů korun v bytových domech na ulici K. V. Raise č. 8, 10, 12, 14 v Havířově-Městě. Pátý výtah pak v ulici Kubelíkova č. p. 10 v Havířově-Podlesí.