Kraj připravuje tendr na vodíkové autobusy

Ilustrační foto.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Kraj plánuje nákup autobusů na vodík. Na Havířovsku by se do roku 2023 mělo jezdit v autobusech na vodík.

Kraj připravuje tendr na zajištění dopravní obslužnosti s pohonem na CNG, které by mělo produkovat méně škodlivých látek než klasický pohon.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Tendr na zajištění veřejné dopravy vozidly s vodíkovým pohonem ještě v Česku nikdo nevyhlašoval. Je to nová záležitost, se kterou u nás nikdo nemá zkušenosti. Proto jsme se rozhodli uspořádat předběžnou tržní konzultaci s cílem připravit srozumitelné a po odborné stránce kvalitní a realizovatelné zadávací podmínky, které umožní podání porovnatelných nabídek,“ upřesňuje náměstek hejtmana Radek Podstawka.

Dodavatelé mají nyní mají do konce března čas na přihlášení svých nabídek. Kraj vidí ve vodíkové hromadné dopravě budoucnost, protože z výfuku kape de facto voda.