Lidé z obcí v okolí Turnova dostali výjimku z omezení pohybu osob

LIBERECKÝ KRAJ/TURNOVSKO – Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček vyhověl žádosti starosty Turnova Tomáše Hockeho a od dnešního dne povolil výjimku z omezení pohybu a pobytu osob pro obec s rozšířenou působností (ORP) Turnov. Rozhodnutí ministra vnitra znamená, že u lidí, kteří mají trvalé bydliště ve správním obvodu ORP Turnov, se bude jejich pobyt a pohyb v rámci jejich okresu (Liberec, Jablonec, Semily) shodovat s územím ORP Turnov.

Jak jsme vás informovali ZDE, turnovský starosta Tomáš Hocke o víkendu zažádal pro lidi z obcí v okolí Turnova o výjimku od ministra vnitra. Mezi obcemi, které vládní nařízení zasáhlo, byly třeba Příšovice, Pěnčín, Paceřice, Jenišovice nebo Lažany. „Pro lidi to znamená, že místo toho, aby jeli do Turnova, který je vzdálený kilometr nebo dva, tak musí do Liberce nebo do Jablonce, který je vzdálený odsud 30 kilometrů,“ vysvětlil starosta Hocke, proč o výjimku zažádal.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Chtěl bych poděkovat za vstřícnost a zároveň logickou úvahu vicepremiérovi Janu Hamáčkovi a zejména starostovi Turnova, panu Tomášovi Hockemu, za přípravu žádosti. Pro řadu lidí, kteří sice patří do obce s rozšířenou působností Turnov, ale zároveň náleží do jiného okresu, by bylo složitější zajistit si základní životní potřeby cestou do vzdálenějších míst, jako je například Liberec,“ vysvětlil hejtman Martin Půta.

Turnov je od roku 2003 obcí s rozšířenou působností, pod kterou spadá dalších 36 obcí. Ty jsou ale zároveň ze tří okresů (Liberec, Jablonec a Semily), což je v České republice výjimečné.

Foto: Ilustrační, Liberecký kraj a Tomáš Hocke – facebook