Muž si udělal na Cejlu svůj vlastní ohňostroj

Ilustrační foto

BRNO – V sobotu před půlnocí se postavil osmatřicetiletý muž do středu tramvajového pásu na Cejlu a začal odpalovat zábavní pyrotechniku. Strážníci, kteří zrovna přijeli okolí zkontrolovat, ho tam přistihli. Kromě porušení městské vyhlášky o pyrotechnice také neměl roušku a nerespektoval ani zákaz nočního vycházení.

Muži se nejspíš v noci nechtělo spát, a tak se rozhodl uspořádat si svůj vlastní ohňostroj. Hlídka ho na Cejlu zastihla ve chvíli, kdy začal odpalovat. Muž, jakmile ji spatřil, odešel na chodník, kde ho strážníci vyzvali k předložení osobních dokladů. Na to jim řekl jen slůvko „čau“ a snažil se utéct. „Zastoupili jsme mu cestu a upozornili ho, že je podezřelý hned z několika přestupků,“ popisuje mluvčí brněnské policie Jakub Ghanem. Výtečník porušil zákaz nočního vycházení, městskou vyhlášku o pyrotechnice a je podezřelý i z rušení nočního klidu. Navíc si nechránil dýchací cesty rouškou, kterou u sebe ani vůbec neměl. Případ dořeší správní orgán.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.