Neděle ve znamení dopravních nehod: V Blansku skončila pro cyklistu tragicky

zdroj: HZS JMK

BLANSKO, BRNO-VENKOV – V neděli vyjížděli jihomoravští záchranáři k několika dopravní nehodám. Jedna z nich měla bohužel tragický konec. Střet cyklisty s autem v Blansku skončil tragicky. V Ponětovicích byl jeden zraněný.

Jednotka hasičů z Blanska poskytovala první pomoc cyklistovi po střetu s osobním vozidlem u průmyslové zóny Vojánky. „Na místě byla naše lékařská posádka, zdravotníci pacienta resuscitovali, přes veškerou jejich snahu se však nepodařilo obnovit jeho životní funkce. Muž podlehl zraněním, která byla příliš vážná,“ informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Podle svědků nehody řidič srazil staršího cyklistu v protisměru při předjíždění jiného auta.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hned ráno vyslal dispečink záchranářskou posádku a inspektora provozu k Ponětovicím na Brněnsku. Osobní vůz tam narazil do železničního náspu. „Zdravotníci ošetřili muže středního věku a s lehkým poraněním jej převezli k další péči do Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně,“ doplnila Bothová. Hasiči zajistili místo nehody, odpojili autobaterie a vytáhli auto zpět na silnici.