Nehody s vážně zraněnými, jedna navíc s tragickými následky. Záchranáři zasahovali po celém kraji

Foto: ZZS Kraje Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Záchranáři Kraje Vysočina mají za sebou pár náročných dní. Od pátku až do dnešního rána vyjížděli k vážným dopravním nehodám, následkem kterých došlo ke čtyřem těžkým zraněním a bohužel i k jednomu úmrtí.

Závažná byla srážka motocyklisty s nákladním autem na Třebíčsku, která se stala v pátek 26. února odpoledne a o níž jsme již informovali. Zraněný motocyklista musel být letecky transportován do nemocnice v Brně. Podruhé pak vyjížděli zdravotníci v pátek večer před dvacátou hodinou k nehodě osobního auta na Havlíčkobrodsku. „U obce Věž zůstal ve voze zaklíněný řidič a po vyproštění hasiči byl převezen s podezřením na těžká zranění do traumacentra,“ uvedl mluvčí záchranné služby Petr Janáček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Další série vážných nehod pokračovala v neděli 28. února. Střet dvou osobních aut u Radostína na Žďársku, ke kterému došlo krátce po půl třetí odpoledne, si vyžádal dvě lehká a jedno těžké zranění. „Z místa nehody odvezli zdravotníci dvě osoby do nemocnice na Vysočině a jednoho pacienta transportoval vrtulník na mimokrajské specializované pracoviště,“ sdělil Petr Janáček.

O dvě hodiny později se pak stala tragická nehoda u Jersína na Jihlavsku, psali jsme o ní zde. Záchranáři zraněného řidiče na místě ošetřili, muž však poté nepřežil letecký transport do nemocnice.

K poslední vážné nehodě došlo dnes krátce po třetí hodině ráno v Havlíčkově Brodě. Z kamiónu, který se po nehodě převrátil na bok, vyprostili hasiči vážně zraněného řidiče. K nezbytnému ošetření došlo na místě, poté jej záchranka převezla do nemocnice.