Plzeňské děti se mohou radovat! Dětská hřiště zůstávají otevřená

PLZEŇ – Navzdory vládnímu nařízení o dalších zpřísněných opatřeních a omezení pohybu obyvatel se starostové plzeňských obvodů na sobotním mimořádném krizovém štábu rozhodli, že nechají menší dětská hřiště i po 1. březnu otevřená.

Důležitou podmínkou je ale dodržování platných opatření. „Je nám jasné, že po uzavření školek a škol jsou dětská hřiště jednou z posledních možností dětského vyžití, proto jsme nepřistoupili k jejich uzavření. Děláme maximum pro jejich bezpečnost, přesto žádáme rodiče a děti, aby se ve větším množství na hřištích neshlukovali a při obsazování hřišť si lidsky vycházeli vstříc,“ říká starosta centrálního plzeňského obvodu David Procházka a dodává, že už nyní se obvod pustil do dezinfekce dětských hřišť, a to dříve než obvykle.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Starosta městského obvod Plzeň 3 David Procházka se zástupci dezinfekční firmy při nedělní dezinfekci dětských hřišť, zdroj: Městský obvod Plzeň 3