Podvodnice prodávala na sociální síti čaje na hubnutí, o peníze obrala stovky lidí

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Zlínští kriminalisté obvinili třiatřicetiletou ženu ze severní Moravy. Ta pod různými jmény prodávala na sociální síti červené čaje na hubnutí, po zaplacení ale zboží nedodala. Přijít si tak měla až na 200 tisíc korun. Teď jí hrozí až pět let ve vězení.

Případem se policisté začali zabývat koncem roku 2019. Tehdy podala trestní oznámení pětačtyřicetiletá žena, které si na sociální síti objednala čaj na hubnutí, ale po zaplacení ho nedostala. „Kriminalisté v průběhu prověřování zjistili, že žena, která na sociální síti nabízela různé druhy zboží, zejména čaje na hubnutí, vystupovala pod smyšlenými uživatelskými jmény. Od zájemců vždy požadovala platbu předem. Poté se stala nekontaktní a zboží zájemcům nedodala,“ řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Platby chodily na účet zřízený na jejího nezletilého syna. Od května 2019 do ledna 2020 jí peníze zaslalo na 272 lidí, které připravila o více než 200 tisíc korun.

Podle policie žena jednoznačně jednala s úmyslem se obohatit. V podvodech pokračovala i během celého loňského roku. „Škoda, kterou způsobila, bude po ověření veškerých finančních transakcí na dalších bankovních účtech, které si žena zřídila, a informací od dalších podvedených mužů i žen, pravděpodobně více než čtyřnásobná,“ doplnila Monika Kozumplíková.

Žena má v rejstříku už šest záznamů. „Pro obdobnou trestnou činnost byla již třikrát odsouzena, a to v letech 2017, 2018 i 2019. Do výkonu trestu by měla nastoupit v následujících dnech,“ uzavřela mluvčí.