Policisté vás zkontrolují nejen na silnicích, ale i ve vlaku či autobusu

OLOMOUCKÝ KRAJ – Policisté v Olomouckém kraji dnes kontrolují dodržování omezení volného pohybu, které nařídila vláda. V dalších dnech se do těchto kontrol zapojí i armáda a Celní správa. Kontroly očekávejte nejen na silnicích, namátkově budou policisté kontrolovat i vlakové a autobusové spoje mimo okresy.

„V rámci Olomouckého kraje je do bezpečnostního opatření v souvislosti s omezením volného pohybu osob zapojeno aktuálně cca 250 policistů, kteří provádějí kontroly na 170 vytipovaných místech,“ uvedla Jitka Dolejšová, vedoucí oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Policisté kontrolují na dálnicích, silnicích I., II. a III. třídy. Všechna stanoviště nejsou obsazena po celý den. Každá hlídka má přidělená dvě až tři stanoviště, na nichž se střídá v nepravidelných časových intervalech, a to podle aktuální potřeby. Předběžné je v rámci Olomouckého kraje dohodnutá spolupráce s armádou a rovněž s Celní správou. Očekává se, že posílí hlídky policistu v úterý a ve středu tohoto týdne. Společně s policisty bude na území Olomouckého kraje nasazeno asi 400 příslušníků Armády České republiky a asi 20 příslušníků Celní správy. Kontroly budou probíhat nejen na hranicích okresů, ale policisté budou namátkově kontrolovat i cestující vlakovými a autobusovými spoji mimo okresy. V rámci běžného výkonu služby policisté kontrolují všechna přijatá opatření.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .