Řidič na vedlejší nedal přednost. Odnesl to životem

Ilustrační foto

OLOMOUCKO – Policie informovala o tragické dopravní nehodě, která se stala včera dopoledne mezi Olomoucí a Krčmaní. Řidič Fabie jedoucí po vedlejší silnici nedal na křižovatce přednost Audi A6 jedoucímu po hlavní. Došlo ke střetu a i přes rychlé poskytnutí první pomoci 71letý řidič Fabie na následky zranění na místě zemřel.

Tragická dopravní nehoda se stala včera pár minut před devátou hodinou dopoledne na silnici mezi Olomoucí a Krčmaní. Podle policie jel řidič Fabie jel po silnici od Grygova na Velký Týnec. Na křižovatce s hlavní silnici, poblíž benzinky, nedal přednost řidiči Audi A6 jedoucí po hlavní ve směru z Olomouce na Krčmaň. Došlo ke střetu aut. „I přes rychlé poskytnutí první pomoci 71letý řidič vozidla Škoda bohužel na následky zranění na místě zemřel,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. 49letý řidič Audi byl zraněn lehce. Jeho dechová zkouška dopadla negativně. Místo bylo po dobu šetření nehody uzavřené a policisté odkláněli dopravu přes okolní obce. Provoz byl zcela obnoven před dvanáctou hodinou. Policisté odhadli škodu na 100 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .