Školky jsou zavřené, knihovna jede dál

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Byl znovu vyhlášen nouzový stav, tentokrát musejí být zavřené i školky a školy. Výdejní okénka městské knihovny smí být ale otevřená, ani hradecký úřad nemění své otevírací hodiny.

Změny, které platí celorepublikově od pondělí 1. března, nově nezasáhly městskou knihovnu, která může mít nadále otevřená výdejní okénka. Fungují celkem na sedmi místech včetně hlavní budovy ve Wonkově ulici. V následujících dnech by měla být opětovně otevřena i pobočka v Kuklenách, která procházela rekonstrukcí. Nic se nemění ani pro magistrát, který ale občany upozorňuje na to, že by měli docházet jen v neodkladných případech, které nejdou vyřešit po telefonu či online. Uzavřeny jsou jesle, školky a školy, výjimku dostaly tři základní školy, kde bude probíhat výuka pro děti pracovníků IZS. Dětská hřiště zatím uzavřena nebyla. „Ačkoli zcela respektujeme doporučení vlády, rozhodli jsme se dětská hřiště neuzavírat. Ještě dnes budou opatřena informačními cedulkami. Možnost návštěvy hřiště jsme se rozhodli ponechat na úsudku občanů a jejich zodpovědnosti,“ říká za magistrát města Pavel Marek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.