Střídáte prací gel a prášek? Měli byste

I když se praní jeví jako úplná banalita, není tomu zcela tak. Vždyť nakonec, proces praní nezačíná a nekončí jen při vkládání a vyjímání prádla z bubnu pračky. I praní má totiž svá pravidla, které není radno podceňovat. Různé prací prostředky totiž s sebou přinášejí nejen různé druhy benefitů, ale zároveň nesprávnou manipulací vám umí prádlo i nenávratně poškodit. Chcete vědět, na co si dát pozor?

Ačkoli ostřílené hospodyňky a maminky nemají se správným praním nejmenší problém, přece jen se najdou mezi námi i ty dámy (ale i páni), které to budou možná dělat poprvé a není jim tento proces až tak velmi jasný. Pokud patříte právě do této skupiny, nebo si jen chcete ověřit, zda opravdu to, co děláte, děláte správně, tento článek je pro vás jako stvořený.

Jak jsme již zmínili, každý typ pracího prostředku je jiný a jiná je i jejich úloha při praní. Pojďme se tedy podrobně podívat na to, jak správně prát.

Prací gel

Prací gely se staly za poslední roky nesmírně populární a my se ani nedivíme. Jde totiž o mimořádně pohodlný způsob praní, při kterém se vám nikde nic nesype. Víčko pracího prostředku totiž jen jednoduše nalijete do dávkovače a máte vybavené. Další z výhod je nepochybně i obrovské množství vůní, které máte k dispozici, a ze kterých si svého favorita jistě najde každý. Nesporným benefitem je i jeho výborná rozpustnost, díky čemuž se doporučuje na praní v nižších teplotách a na kratším obraze. Je ideální zejména na mastné skvrny.

Samozřejmě nemůžeme nezmínit i jeho negativa. Jednou z nevýhod může být například jeho trošku vyšší cena, tedy alespoň za předpokladu, že ji porovnáváte se sypkým pracím prostředkem, a také fakt, že jim chybí bělící složky. Z tohoto důvodu je proto spíše vhodnější na barevné prádlo. Je třeba také připomenout, že gel je spíše vhodný pro méně špinavé textilie a spíše častější praní na nižších teplotách.

Náš tip: Hledáte kvalitní čisticí a prací prostředky, ale například i úklidové pomůcky za top ceny? Tak pak nakupujte na myAustria.cz, kde najdete i pleny Pampers,  oblíbenou značku Weisser- Riese nebo také prací gel.

Prášek na praní

Po pracím prášku sahaly kdysi ještě naše mámy a mnohé dodnes na něj nedají dopustit. Nedivíme se. Jde o ekonomicky nejvýhodnější variantu praní a navíc i mimořádně úspěšnou v boji se skvrnami. Prací prášek navíc v sobě obsahuje látky, které nám umožňují prát i v tvrdé vodě a výhodou jsou i bělící složky. Právě z tohoto důvodu je ideální zejména na praní bílého prádla a nevadí mu ani vysoké teploty praní.

Nevýhodou naopak mohou být zbytky prášku, které občas umí zůstat na prádle v případě, že prášku nasypete do dávkovače trošku více než je nutné. Totéž se vám však může stát i v případě, že budete prát na nízkých teplotách, důsledkem čehož se prášek nemusí pořádně rozpustit.

Tak co, poradili jsme vám, věříme, že ano a vy se můžete vrhnout do praní bez zbytečných chyb.