Těžká nehoda motocyklisty na Třebíčsku. Zraněného seniora transportoval vrtulník

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Vážnou nehodu motocyklisty, kterého srazilo nákladní auto, řešili minulý pátek policisté na Třebíčsku. Muž skončil s těžkým zraněním v brněnském traumacentru.

Devětašedesátiletý motocyklista přijížděl v pátek 26. února kolem půl třetí odpoledne od Kožichovic k hlavní silnici vedoucí na Třebíč. Zničehonic zastavil u krajnice, chvíli zde stál a vzápětí se chtěl otočit zpátky ke Kožichovicím. Bohužel si nevšiml, že za ním jede nákladní auto Fiat. Řidič se ho chystal objet, ale motocykl mu vjel přímo pod kola.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Motocyklista zřejmě nedbal dostatečné opatrnosti a nedal znamení o změně směru jízdy, zřejmě se ani neohlédl za sebe a při otáčení se střetl s právě projíždějícím nákladním automobilem,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková. Proti náklaďáku neměl motocykl šanci, a tak srážku odnesl senior těžkým zraněním.

Na místo nehody přijela záchranná služba a vzhledem k charakteru zranění byl povolán i vrtulník, který muže přepravil do nemocnice. Řidič náklaďáku vyvázl nezraněn, jeho dechová zkouška neukázala přítomnost alkoholu. Celková škoda dosáhla 137 tisíc korun.