Turista se zranil při pádu na zledovatělé cestě na Velký Kosíř. Letěl pro něj vrtulník

PROSTĚJOVSKO – V pátek v odpoledních hodinách musel letět vrtulník do nepřístupného terénu v okolí Velkého Kosíře na Prostějovsku. Turista se zde zranil při pádu na zledovatělém povrchu na turistické trase. Kvůli silným bolestem kyčle po pádu nebyl schopen pohybu.

V pátek odpoledne se muž vydal na turistickou trasu ve směru na Velký Kosíř. Na zledovatělé cestě však upadl a kvůli silným bolestem kyčle, které po páru utrpěl, nebyl schopen pohybu. Muži vyrazil na pomoc vrtulník, ten však vzhledem k nepřístupnému terénu nemohl přistát přímo v blízkosti pacienta a lékař byl proto vysazen k pacientovi pomocí palubního jeřábu. „Lékař muže na místě události základně vyšetřil, podal léky proti bolesti, imobilizoval poraněnou dolní končetinu a stabilizoval zdravotní stav pacienta,“ uvedla tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Urbanová. Palubní jeřáb pak lékaře i pacienta vyzvednul do vrtulníku a pacient byl transportován na urgentní příjem do Fakultní nemocnice Olomouc.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .