Víkendové nehody! Auto zaplulo do řeky, dvoumístný letoun se položil na záda

Foto: HZS ScK

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Na pomoc vozidlu, které zaplulo do řeky v obci Sány vyjelo 28. 2. 2021 krátce po 13 hodině hned několik jednotek hasičské záchranné služby z Kolína, Nymburka, Ovčár, Poděbrad a z Cidliny. Řidič zůstal bezradně sedět na kapotě polopotopeného automobilu. Hasiči po svém příjezdu auto pomocí vyprošťovacího vozidla vytáhli na břeh. Událost se naštěstí pro řeku obešla bez úniku provozních kapalin.

K letecké dopravní nehodě malého dvoumístného letounu došlo u Hostimi v sobotu 27. února krátce před 17. hodinou. Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že stroj se nachází poli asi 70 metrů od silnice koly nahoru. Štěstí v neštěstí měly zřejmě dvě osoby, které v době příjezdu záchranářů už byly mimo letadlo a bez viditelných zranění byly převezeny do nemocnice na preventivní prohlídku.

Hasiči zatím u letounu odpojili baterii, provedli protipožární opatření a zachytávali unikající provozní kapalinu. Za účelem dokumentace a vyšetřování přijel na místo nehody pracovník Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Foto: HZS ScK