Vsetín hlásí další teplotní rekord

Na Vsetíně už stihly vyrůst sněženky.

VSETÍN – Meteorologové Muzea regionu Valašsko naměřili na Hvězdárně Vsetín další rekordní teplotu. Ve středu 24. února zde přístroje ukázaly hodnotu plus 19,2 stupně Celsia. Jedná se o nejvyšší únorovou teplotu v historii měření na Vsetíně.

Přitom únor měl velké výkyvy teplot, v pondělí 15. února naměřili zaměstnanci minus 19,1 stupně, o devět dnů později se již teplota dostala do plusových hodnot, na plus 19,2 stupně. „Jde o nejvyšší teplotu vzduchu, jaká kdy byla v měsíci únoru na Vsetíně naměřena,“ upřesňuje odborný pracovník hvězdárny Pavel Svozil. Byl tedy překonán rekord z roku 1990, kdy teplota vyšplhala na 18,8 stupňů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  . Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Únor byl ale poměrně chladný, průměrná teplota naměřená na Hvězdárně dosahovala minus 0,8 stupně, loňský únor s průměrnou teplotou plus 3,7 stupně byl mnohem teplejší. Pokud vás zajímá, jaké počasí bude v následujících dnech na Vsetíně, nebo se chcete dozvědět více o zajímavých meteorologických údajích, stačí navštívit stránku na muzejním portále Počasí na Vsetíně.