Ceny za kulturu ani sport nebudou

Foto ilustrační

TRUTNOV – Lidé jsou delší dobu odříznutí od kulturních i sportovních aktivit a pandemická situace se stále zhoršuje. Vzhledem k tomu, že omezení trvají téměř rok, nebudou letos udělovány tradiční kulturní a sportovní ceny za rok 2020.

V pondělí bylo rozhodnuto o tom, že vzhledem k tomu, že v loňském roce byla značně omezena jak kultura, tak i sportovní dění, nebudou letos v této oblasti udělovány žádné ceny za předešlý rok. Doporučily to samotné komise pro kulturu a sport. Přitom se tyto ceny udělují v Trutnově tradičně již desítky let, od roku 1991 nebyla zatím kulturní cena udělena dvakrát. „Když se ohlédneme za uplynulým rokem, jistě všichni pochopí, že je rozumné ceny neudělit a vyčkat, jak bude vypadat ten letošní. Věřím, že v příštím roce na tradiční udílení cen opět navážeme a lidé nám opět budou zasílat nominace,“ říká starosta města Ivan Adamec.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.