Černé skládky jsou velký problém, strážníkům se podařilo zjistit kdo jednu z nich založil

ilustrační fotografie

HRADEC KRÁLOVÉ – Ve městě existují sběrná místa, to však zřejmě některé obyvatele nijak nezajímá a raději odhodí odpad do přírody. Zjistit původce černé skládky je velice těžké, městské policii však pomáhají fotopasti.

Fotopasti se zejména umísťují tam, kde vzniká nepořádek nejčastěji. Možná, že si ten kdo skládku dělá ani neuvědomuje, že mu hrozí pokuta až do výše 50tisíc korun. „O víkendu byla oznámena nově vzniklá skládka na lesní cestě v okrajové části města. Dle vyhozených dokumentů se podařilo zjistit, komu věci patří. Strážníci přijeli na adresu uvedenou v dokumentech,“ říká tisková mluvčí městské policie Eva Kněžourová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hodně překvapený muž strážníkům sdělil, že jeho zaměstnanci vyklízeli prostoty určené k rekonstrukci a měli nepotřebné věci odvést na sběrný dvůr. Ihned je kontaktoval a oni se přiznali, že s odpadem takto naložili. Majitel bytu se strážníkům omluvil a svým pracovníkům nařídil ať černou skládku odstraní.