Divadlo chystá pro děti překvapení na prázdniny

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Blíží se prázdniny a Divadlo Drak ví, jak malé i velké neposedy zabavit. Připravilo si pro ně pestrý program, který vzhledem k současné zdravotní situaci musí proběhnout pouze online. Zábavnou formou mohou tak děti nahlédnout, jak to v divadle funguje.

Na jarní prázdniny, které se v královéhradecké metropoli konají ve druhém březnovém týdnu, si připravilo loutkové Divadlo Drak pestrý online program pro rodiny s dětmi. Díky němu se diváci mohou seznámit s pěti divadelními profesemi. Kreativní úkoly jsou připraveny pro malé i velké, součástí pracovních listů je také slovníček divadelních pojmů nebo seznámení se s různými typy loutek. Každý den bude odvysílána jedna divadelní hra, záznam bude k dispozici vždy 24 hodin. „Celý projekt odstartuje v pondělí 8. března kreativní instalací ve vitríně na budově Divadla Drak, která bude věnovaná profesi režisér. V průběhu března a dubna pak zaplníme další čtyři vitríny, které má Drak po centru města a postupně tak vznikne trasa po divadelních profesích spojená s výtvarnou instalací a úkoly pro kolemjdoucí,“ říká PR manager divadla Martina Marková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.