Do muzikantského nebe odešel Jaromír Bazel

Ilustrační foto

VSETÍN – Hudebník Jaromír Bazel, držitel Ceny města Vsetína za rok 2005 a významná osobnost kulturního života, zemřel 1. března 2021. Do muzikantského nebe odešel ve věku 75 let.

Jaromír Bazel se narodil na Štědrý den roku 1945 v Bystřičce, na Vsetíně vystudoval gymnázium, poté absolvoval Pedagogický institut ve Zlíně, vzdělával se také ve sbormistrovských kurzech. Od roku 1975 byl dirigentem Mužského pěveckého sboru Lumír, vedl dívčí pěvecký sbor Polanka.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Tento muž měl blízko k jazzové hudbě, hrál na housle, vibrafon, trumpetu a kytaru. Byl členem několika jazzových uskupení, například Combo 60, Jazzkvartet nebo Jazzevčík. Podílel se také na zrodu vsetínského Mezinárodního jazzového festivalu Josefa Audese.

Za svůj um získal ocenění v oblasti sborového zpěvu – Zlatý odznak Unie českých pěveckých sborů. Pyšnit se mohl i Cenou města Vsetína za rok 2005 za dlouholetou, dobrovolnou a příkladnou práci a snahu o zvýšení kulturní úrovně obyvatel města v oblasti jazzu a klasické hudby.