Je nepoučitelný! Osmnáctiletý mladík dostal už pátý zákaz řízení

Ilustrační fotografie, zdroj: PČR

DOMAŽLICKO – Dne 27. února 2021 se horšovskotýnským policistům v odpoledních hodinách podařilo chytit pořádný úlovek, když v obci Semněvice zastavili a kontrolovali řidiče osobního auta tovární značky Volkswagen.

Osmnáctiletého řidiče, který jel z Miřkova – Nového Dvora přes Křakov až do Semněvic, nejdříve vyzvali k dechové zkoušce. Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo pozitivní výsledek 0,23 promile alkoholu v krvi. Potom však přišlo překvapení. Z dostupných evidencí policisté zjistili, že mladík má i přes svůj nízký věk již čtyři zákazy řízení. V srpnu 2020 mu byl rozhodnutím Městského úřadu Sušice uložen zákaz řízení v trvání 12 měsíců, v září 2020 rozhodnutím Městského úřadu Horšovský Týn zákaz opět na 12 měsíců, v listopadu 2020 týž orgánem na 20 měsíců, v prosinci 2020 rozhodnutím Magistrátu města Plzně v trvání 20 měsíců a konečně v lednu 2021 trestním příkazem Okresního soudu v Domažlicích mu byl uložen zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu 33 měsíců. „Horšovskotýnští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a případem se dále zabývají,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.