Opilý řidič se netrefil na most a Felicii obrátil na střechu

PŘEROVSKO – V pondělí v 8:40 hodin řídil devětapadesátiletý řidič Felicii v Dřevohosticích na Přerovsku. Po projetí mírnou zatáčkou se netrefil na most přes Moštěnku, vyjel vpravo mimo silnici na chodník a pak na mostní pilíř. Auto se převrátilo a v poloze na střeše se zastavilo na mostě.

V pondělí v 8:40 hodin řídil devětapadesátiletý řidič Felicii v Dolní ulici v Dřevohosticích na Přerovsku, směrem do centra obce. Po projetí mírnou levotočivou zatáčkou řidič zřejmě vlivem alkoholu při vjezdu na most přes Moštěnku nezvládl řízení, vyjel vpravo mimo silnici na chodník a pak na mostní pilíř. „V důsledku toho se automobil převrátil a v poloze na střeše se zastavil na mostě,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Řidič se při nehodě zranil, sanitka ho převezla do přerovské nemocnice. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Řidič nadýchal 2,88 a 2,9 promile. Nyní mu hrozí šest měsíců až 3 roky za mřížemi, peněžitý trest a zákaz řízení. Po dobu šetření nehody a odklízení jejích následků byl provoz na mostě zablokován. Silnice byla zprůjezdněna před desátou hodinou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .