Policisté dopadli dealera pervitinu, od loňska byl v podmínce

Ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD – Mladého muže, který distribuoval na Havlíčkobrodsku pervitin, dopadli minulý týden policisté. Muž vyslechl obvinění, za které mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Šestadvacetiletého dealera z Chrudimska zadrželi policisté v Havlíčkově Brodě. Distribuci pervitinu se věnoval od začátku loňského prosince. Zájemci mu za drogy neplatili, buď je od něj dostali za protislužbu, například za odvoz autem, nebo v několika případech i zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Jak policisté zjistili, mladý muž toho má za sebou víc. „Již v minulosti byl v souvislosti s drogovou trestnou činností odsouzen. Naposledy v roce 2018, kdy mu byl uložen více jak dvouletý nepodmíněný trest odnětí svobody, ze kterého byl v loňském roce podmíněně propuštěn,“ uvedla mluvčí policie Stanislava Rázlová.

Nyní byl muž obviněn z nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a je stíhán na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují.