Řidič prorazil zeď a zůstal zaklíněný v hasičárně

Foto: HZS Zlínského kraje

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Kuriózní havárii způsobil v pondělí čtyřiatřicetiletý řidič v Boršicích. S osobním autem proboural zeď a zůstal zaklíněný v hasičské zbrojnici. Podle policie mohly nehodu zapříčinit zdravotní problémy.

Do Boršic vyjížděla před půl třetí odpoledne jednotka z Uherského Hradiště. „Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že řidič osobního vozidla narazil do budovy hasičské zbrojnice, prorazil obvodovou stěnu a zastavil se až uvnitř budovy. Řidič po nehodě zůstal ve vozidle zaklíněn. Hasiči muže z vozidla vyprostili s pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a páteřové desky a předali do péče zdravotnické záchranné služby,“ sdělila Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při nehodě zřejmě sehrál roli řidičův zhoršený zdravotní stav. „Muž za volantem škodovky zřejmě během jízdy ztratil vědomí. V křižovatce při průjezdu pravotočivou zatáčkou jel v důsledku toho rovně a následně vyjel mimo cestu, kde narazil do budovy hasičské zbrojnice. Při tom prorazil zeď zbrojnice a auto nakonec zůstalo stát uvnitř,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Dechová zkouška byla u muže negativní. „Na budově a vnitřním vybavení byla způsobena předběžná škoda milion dvě stě tisíc korun, na vozidle pak patnáct tisíc korun,“ shrnula Simona Kyšnerová.

Velitel si na místo povolal technický kontejner ze Zlína se stabilizační soupravou. „Hasiči páskou vyznačili nebezpečný prostor okolo budovy a provedli stabilizaci poškozeného objektu,“ dodala Lucie Javoříková. Stav budovy a další postup je nyní na posouzení statika.

 

Foto: HZS Zlínského kraje