Sériový vykrádač z Ostravy „udělal“ 90 aut. Hrozí mu za to až 8 let v chládku!

fotogalerie: PČR

OSTRAVA – Jedna z největších sérií vloupání do vozidel v Ostravě byla v těchto dnech objasněna. Recidivista, který má na svědomí okolo devadesátky vykradených aut za poměrně krátkou dobu, opět skončil za mřížemi.

„Obviněný muž byl v polovině listopadu 2020 propuštěn z výkonu trestu, kde si odpykával předchozí trest za majetkové delikty. Náprava mu však dlouho nevydržela a už v prosinci se měl vloupat do vozidel ve Svinově a Porubě,“ řekla o závažném případu mluvčí policie České republiky, Eva Michalíková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Teritorium zločince se postupně začalo rozšiřovat na celou Ostravu. Během jedné noci byl pachatel schopen vniknout i do několika aut a napáchat tak čím dál rozsáhlejší škody.

Způsob provedení byl vždy stejný. S pomocí kapesní svítilny a nářadí rozbíjel na autech skla, pak se dostal dovnitř. „Sebral vždy vše, co tam lidé nechali. Například alkohol, peněženku s doklady, finanční hotovost, mobilní telefon, ale také notebook či tablet,“ řekla dále Michalíková.

Na zadržení neznámého pachatele pracoval tým policistů napříč celou Ostravou s jediným cílem, kterým bylo zamezit této trestné činnosti a pachatele chytit. Nápomocné zde byly policistům kamerové záznamy, díky nimž zjistili totožnost zloděje.

„Sedmadvacetiletý muž už má v rejstříku trestů už 10 záznamů,“ doplnila informaci Michalíková s tím, že ostravský policejní komisař již pachatele obvinil ho ze spáchání zločinu krádež a z přečinu poškození cizí věci a podal podnět na vzetí do vazby.

Obviněný muž se ke většině svých činů přiznal. „Svého jednání lituji, nevím, co mě to napadlo,“ řekl policii u výslechu. Celková škoda z devadesátky krádeží překročila 650 tisíc korun a obviněnému teď hrozí pobyt za mřížemi až na osm let.