Útočníci mladíka bili a kopali, nechtěl jim dát svou tašku

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Loupežné přepadení v Třebíči, kdy osamělý muž čelil čtyřem mladíkům, má už své obviněné. Útočníkům, z nichž někteří už páchali trestnou činnost v minulosti, nyní hrozí až deset let za mřížemi.

K přepadení došlo v pátek 26. února kolem sedmé hodiny večer. Mladíci se vzájemně domluvili a jeden z nich vylákal přes facebook devatenáctiletého muže na Karlovo náměstí. Tam se na něj všichni čtyři vrhli s cílem ho okrást. „Snažili se mu strhnout jeho příruční tašku a vzít hodinky, čemuž se přepadený muž aktivně bránil. Vyhrožovali mu, opakovaně ho udeřili a kopali, přičemž se následně podařilo napadenému utéct a schovat se u svých známých,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

Svou tašku mladík nakonec uhájil, při potyčce byl však zraněn na hlavě a odnesl to i jeho mobil. Pachatelé z místa okamžitě uprchli, ale policisté měli jejich popis, a tak začala bleskurychlá akce. Nasazen byl i policejní psovod. Tři z mladých mužů zadrželi policisté ještě před půlnocí, čtvrtého pak následující den dopoledne.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Dva z mladíků pocházejí z Brněnska, jeden z Třebíče a jeden z Jihlavska. Tři z nich byli navíc již v minulosti odsouzeni, dva dokonce za násilnou trestnou činnost. „Muži ve věku mezi osmnácti a jednadvaceti lety byli nyní obviněni ze zvlášť závažného zločinu loupeže spáchané ve spolupachatelství,“ sdělil vedoucí oddělení obecné kriminality Milan Špaček.

Na základě rozhodnutí soudu byli muži vzati do vazby a policisté je následně eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují.