Vsetínští strážníci přistihli řidiče s více než 4 promile. O chvíli později seděl znovu za volantem

Ilustrační foto

VSETÍN – Těžko uvěřitelných 4,31 promile nadýchal třicetiletý řidič ve Vsetíně. Toho včera za volantem octavie přistihli nejdřív strážníci, pak i dopravní policisté. Mladému muži teď hrozí až rok vězení.

Na silně opilého řidiče upozornil po sedmé večer všímavý občan, který vytočil linku městské policie. „Strážníci po zjištění výše hladiny alkoholu v dechu řidiče, která se vyšplhala na 4,31 promile, přivolali na místo z důvodu podezření ze spáchání trestného činu státní policisty. Kolegové ze vsetínského dopravního inspektorátu řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Asi o hodinu a půl později přišlo na linku 158 oznámení, že silně opilý řidič opět sedl do auta a snaží se odjet. „Hlídka vyjela neprodleně na místo a řidiče za použití výstražných světel a nápisu STOP zastavila. Tentokrát mladý muž za volantem nadýchal 4,17 promile,“ uvedla Lenka Javorková.

Policisté ho zadrželi a odvezli na služebnu. Nakonec výtečník putoval na kroměřížskou záchytku. „Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až roční trest odnětí svobody,“ dodala mluvčí.