Dlouho se neradovali. Již pár minut po krádeži je zadrželi v parku.

Název - Ilustrační foto; Zdroj - Kateřina Knajzlová

MOSTECKO – Třiatřicetiletý muž z Litvínova a čtyřiatřicetiletý Mostečan si v parku příliš nápadně prohlíželi peněženku a to na ně kolemjdoucí kriminalisty hned upozornilo. 

,,Muž ve věku třiatřicet let z Litvínova a čtyřiatřicetiletý Mostečan čelí obvinění ze zločinu krádeže, přečinů porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Dvojice měla v Mostě v ulici Budovatelů v odpolední době vstoupit do domu, kde ani jeden z nich nebydlí. Nezjištěným způsobem překonali vstupní bytové dveře u přízemního bytu, do kterého vnikli. Jen o pár minut později se do bytu vracel jeho majitel. Nemohl se dostat dovnitř a pojal podezření, že uvnitř někdo je. Náhle se otevřely dveře a z bytu vyběhli dva neznámí muži. Následnou prohlídkou bytu poškozený zjistil, že mu zmizela peněženka s hotovostí, doklady a platebními kartami,“ informovala tisková mluvčí policie Ludmila Světláková. 

Oba muži mezitím běželi do nedalekého parku poblíž sportovní haly. Nedaleko se v tu dobu nacházeli kriminalisté, kteří odhalují majetkovou trestnou činnost. Policisté si všimli, že jeden z dvojice mužů si nápadně prohlíží peněženku, ze které odhazuje nějaké věci. Dvojici zastavili. Muž s peněženkou policistům tvrdil, že ji našel v parku. Kriminalisté hned po tom, co na místě zjistili, že došlo ke krádeži v bytě, dvojici zadrželi. 

Některé z odcizených věcí byly zajištěny a vráceny zpět okradenému. Mostečan a Litvínovan jsou vyšetřovatelem stíháni na svobodě. Hrozí jim za krádež v nouzovém stavu až osmiletý pobyt za mřížemi. Nekradli poprvé, za takový čin již byli v posledních třech letech potrestáni.