Dopravní podnik testuje své zaměstnance v pivní šalině

Zdroj: salina-pub.cz

BRNO – Využít ladem stojící pivní šalinu se rozhodl Dopravní podnik města Brna. Dnes se do ní přišli otestovat první zaměstnanci, do 12. března podnik otestuje všech svých 2500 pracovníků. Se vším pomáhá společnost Podané ruce.

Firma se na povinném testování dohodla se společností Podané ruce, která provozuje testovací centrum na brněnském výstavišti. Testy se budou provádět jednou týdně. Zajímavé je i netradiční umístění centra, a to přímo v pivní tramvaji ŠalinaPub, která nyní zeje prázdnotou. „V jednotlivých areálech jsme hledali vhodná místa k testování, nápad pivní tramvaje byl zprvu úsměvný, ale pak jsme se pro tuto myšlenku nadchli. Je mobilní, dobře viditelná a umožňuje nám přesun testovacího týmu a jeho vybavení mezi pracovišti,“ podotkl generální ředitel Dopravního podniku Miloš Havránek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Toto testovací centrum bude putovat mezi dvěma areály – vozovnou Pisárky a vozovnou Medlánky, v každé z nich stráví dva dny. Tam, kde koleje nevedou, budou připraveny testovací místnosti. Je nutné se předem zarezervovat na termín otestování ve speciálním systému. Zaměstnanci podniku se ale můžou otestovat kdekoliv jinde, nejpozději do 12. března před příchodem na pracoviště. Kontrolu testů budou provádět odpovědní vedoucí. Dopravní podnik také objednal 12 tisíc antigenních testů za téměř 800 tisíc korun. Brzy také přijede dodávka respirátorů pro pracovníky za 400 tisíc korun.