Dvě nehody na železnici za den: Při jedné z nich vyhasl život

Nehoda na železničním přejezdu na Písecku (zdroj Policie ČR)

JIHOČESKÝ KRAJ – Den plný železničních neštěstí mají za sebou jihočeští policisté a také zranění a jejich rodiny. Úterý s sebou totiž přineslo hned dvě nehody na železničních přejezdech. K první z nich došlo v ranních hodinách na Písecku a k druhé odpoledne na Českobudějovicku. Při ní bohužel zemřela jedna osoba.

V úterý 2. března 2021 krátce po deváté hodině vjel řidič s vozidlem BMW 520 na Písecku u obce Okrouhlá na železničním přejezdu před projíždějící osobní vlak, který směřoval z Tábora do Písku. „Osobní vozidlo bylo vlakem vlečeno bezmála dvě stě metrů. Řidič vozidla, který cestoval ve voze sám, utrpěl těžká zranění a byl po vyproštění převezen do nemocnice. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner. Způsobená škoda se pohybuje kolem 300 000 korun.

Nehoda na železničním přejezdu na Písecku (zdroj Policie ČR)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Po třetí hodině odpolední tragédie na železničních přejezdech pokračovala. Řidička vozidla značky Ford C-Max vjela u obce Nedabyle na železniční přejezd přímo před projíždějící vlak. „Motorové vozidlo bylo srážkou značně zdemolováno. Přes veškerou péči záchranářů na místě jeden cestující z vozidla nehodu nepřežil,“ upřesnil Matzner. Do nemocnice pak sanitky převezly ve vážném stavu další dvě osoby z vozidla. Ve vlaku cestovalo zhruba patnáct cestujících, nikdo z nich, včetně strojvedoucího, nebyl zraněn.

Nehoda na železničním přejezdu na Českobudějovicku (zdroj Policie ČR)

Oba železniční přejezdy jsou podle informací policie vybaveny zvukovým i světelným výstražným zařízením. Jeho funkčnost i přesné průběhy a příčiny obou závažných nehod budou vyšetřovat dopravní policisté společně s kriminalisty.