Již dnes se začne v Národním domě očkovat

Ilustrační foto.

FRÝDEK-MÍSTEK – Již dnes začne očkování v místním Národním domě, včera proběhla poslední kontrola.

Očkovací centrum v Národním domě má na starostní místní nemocnice, denní kapacita by měla dosahovat až 900 naočkovaných osob.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„U vchodu lidé projdou první kontrolou, která bude zjišťovat, zda jsou na místě v čase objednání, v restauračních prostorách pak bude čekárna a začne se s nutnou administrativou. Se správně vyplněnými dotazníky budou postupovat dál, v případě nejasností bude k dispozici doktor, který vyřeší, zda je objednaný způsobilý k očkování. Po naočkování ve stanech zajišťujících potřebné soukromí lidé nějakých dvacet minut počkají v návazné aule a pak budovu budou moci opustit, pokud nepocítí žádné potíže. V polovině března už by mělo jet očkovací centrum naplno, až s devíti vakcinačními pozicemi a s vyvolávacím systémem,“ upřesnil postup ředitel nemocnice Tomáš Stejskal.

My nyní přidáváme fotografie, jak očkovací centrum v současnosti vypadá. V Národním dome jsou připraveny již tři očkovací stany, každý z nich může pojmout až tři sta osob.