Na hranicích okresů už policie nejen kontroluje, ale i měří rychlost!

Fotogalerie: Kde stojí švestky v Ostravě a okolí - Hlídky u hranice okresů Ostrava a Opava, Hrabyně

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Kromě toho, že policejní kontroly na hranicích okresů způsobují v časech dopravních špiček kolapsy, policie připravila další lahůdku, jak skřípnout řidiče do pastí restrikcí. Moravskoslezští policisté totiž oznámili, že počínaje středou 3. února, hodlají u některých kontrolních stanovišť, na nichž dohlížejí na dodržování zákazu pohybu mezi okresy, měřit i rychlost.

Ve špičce čekejte kolony, mimo ni si zase připravte peněženky na pokuty. „U všech stanovišť je kvůli bezpečnosti snížena maximální povolená rychlost na 60 kilometrů za hodinu, mnozí řidiči to ale nedodržují a ohrožují policisty a vojáky, kteří kontrolují zastavená vozidla,“ uvedl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel s tím, že policie bude používat záznamové zařízení pro měření rychlosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policie má nyní v Moravskoslezském kraji přes 100 kontrolních stanovišť, na kterých hlídkuje několik stovek policistů. Přestože lidé jen za pondělní ráno na sociálních sítích sdíleli desítky fotografií jindy neexistujících kolon, policie se nezdráhala přijít s tvrzením, že důvodem kolon nebyly policejní kontroly.

„Například dopravní situace mezi Ostravou a Havířovem v ranní špičce je i jindy obvykle problematická. Musíme se důrazně ohradit, není to z důvodů kontrol,” řekla policejní mluvčí Petra Jiroušková.

Kolona v pondělí ráno ve směru z okresu Havířov na Ostravu

Hlídky na hranici okresů Ostrava a Opava – Křižovatka u kostela v Ludgeřovicích
Hlídky na hranici okresů Ostrava a Opava – Ludgeřovice
Hlídky na hranici okresů Ostrava a Opava – Petřkovice
Hlídky na hranici okresů Ostrava a Opava – Ludgeřovice