Naplaveniny u lávky přes Moravu v Otrokovicích bude dnes odklízet těžká technika

Foto: město Otrokovice

OTROKOVICE – Loňské povodně za sebou zanechaly splaveniny na ledolamech lávky pro pěší přes Moravu. Ve středu 3. března přijede materiál odklidit těžká technika. Místní se v průběhu prací musí připravit na některá omezení.

Naplaveniny zůstaly zaklíněné tak, že je není možné odstranit běžnými prostředky. Nánosy přitom způsobují překážku v toku řeky a působí na konstrukci ledolamů, které chrání pilíře lávky. „Z tohoto důvodu došlo k dohodě s Hasičským záchranným sborem správy železnic, který odstraňoval v roce 2019 nánosy pod železničním mostem v Napajedlích, a mají již za sebou potřebné zkušenosti. Spolupracovat budou se členy Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Otrokovice a pracovníky společnosti Technické služby Otrokovice, která má správu objektu na starost,“ přiblížila mluvčí radnice Romana Pastuszková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Během odklízení se uzavře místní komunikace na pravém břehu Moravy. O dohled a regulaci provozu se postarají otrokovičtí strážníci. „Při plánování akce jsme se dohodli se žlutavským panem starostou Stanislavem Kolářem, že pokud to situace dovolí, bude průchod po lávce i v průběhu prací možný. Bude-li to však z bezpečnostních důvodů nezbytné, lávku na potřebnou dobu uzavřeme. Rádi bychom požádali kolemjdoucí, aby ve středu pohyb kolem lávky a průchod přes ni pokud možno omezili,“ řekl Petr Zakopal, vedoucí krizového oddělení Městského úřadu Otrokovice.