Posel víry nabízel domácnostem odkup knih, vydával se za pošťáka

Ilustrační foto

BRNO – Obyvatelé Komína měli včera nečekanou návštěvu v podobě muže, který jim nabízel nákup náboženské literatury. Do domu se dostal pod záminkou, že je pošťák. Poslovi víry nyní hrozí stotisícová pokuta.

Do komínských obydlí se pod záminkou doručení pošty dostal devětatřicetiletý muž, který následně nabízel odkup knížek s náboženskou tématikou. Podle svědků si ani nechránil dýchací cesty rouškou. Na místo přijeli strážníci, kteří ho už na chodbě nezastihli, našli ho ale v nedaleké ulici. „Muž tvrdil, že dýchací cesty si chrání vždy a nešíří vir, ale víru,“ uvedl tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Na dotaz, proč se představuje jako pošťák, muž odvětil, že kdyby řekl, že je posel víry, nikdo by mu neotevřel. Podotkl také, že ví o tom, že se z jistého úhlu pohledu může jednat o podomní prodej, ale lidé mu peníze dávají dobrovolně. O tom, že je tento typ prodeje na území Brna zakázaný, prý ví. Případ se nyní dostane ke správnímu orgánu, kde mu hrozí za porušení městského nařízení pokuta až sto tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.