Ve Valašském Meziříčí proběhne jarní očista silnic a parkovišť

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Měsíc trvající jarní očista proběhne v ulicích Valašského Meziříčí. Od pondělí 15. března do pátku 16. dubna tak bude ve městě a jeho místních částech probíhat rajonové čištění cest a parkovišť. Kdy a v jaké lokalitě práce proběhnou, se majitelé vozidel dozví vždy s předstihem na plakátech, v rozhlase, na webových stránkách a v aplikaci Mobilní Rozhlas.

Očista bude probíhat denně od 6 do 15 hodin s dvouhodinovou rezervou do 17 hodin, aby práce byly provedeny kvalitně. Podle potřeby může ještě dojít k obnově vodorovného značení. Radnice také vyšla vstříc požadavkům občanů a vytvořila denní seznam čištěných ulic. „Sedm dní před rajonovým čištěním bude na dotčených komunikacích umístěno přenosné dopravní značení. Žádáme majitele a provozovatele vozidel, aby toto značení respektovali a v uvedeném termínu parkovací plochy vyklidili,“ doplnil Michal Lysák, referent odboru komunálních služeb. O očistu se postarají Technické služby.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od pondělí 8. března budou také na území města přistavěny velkoobjemové kontejnery na objemný a nebezpečný odpad a také na bioodpad. Již nyní se můžete podívat na denní seznam čištěných ulic a lokalit i s harmonogramem přistavení kontejnerů.